Památky a zajímavosti

Co musíte vidět

Suomenlinna
Námořní pevnost rozkládající se na několika ostrovech asi 4 km jihovýchodně od centra města. Jedna z největších pevností v Baltském moři. Najdeme zde několik muzeí. K pevnosti se dostaneme nejlépe trajektem od náměstí Kauppatori (tramvaje č. 1A a č.2, zastávka „Kauppatori“). Trajekt je součástí místní dopravy a bude stačit použít některou z jízdenek HSL, případně speciální zpáteční 12-ti hodinovou jízdenu za 5 EUR.

Senátní náměstí (Senaatintori)
Hlavní náměstí v centru Helsinek. Najdeme zde luteránskou katedrálu, budovu Senátu, Národní knihovnu a sochu cara Alexandra II. Nejbližší stanicí metra je „Kaisaniemi“

Katedrála (Helsingin tuomiokirkko)
Senaatintori. Známá bílá luteránská katedrála stojící na Senátním náměstí. Nejbližší stanicí metra je „Kaisaniemi“

Chrám zesnutí Panny Marie (Uspenskin katedraali)
Kanavakatu 1. Pravoslavná katedrála ve čtvrti Katajanokka poblíž centra města, asi 300metrů jihovýchodně od Senátního náměstí.

Temppeliaukion kirkko
Lutherinkatu 3, Kostel vytesaný do skalního masivu. Najdeme jej ve čtvrti Töölö. Od hlavního vlakového nádraží tramvají č.2 zastávka „Sammonkatu“.

Helsinki ZOO
Zoo na ostrově Korkeasaari . Dostaneme se tam trajektem od náměstí Kauppatori nebo busem č. 16 od hl. vlakového nádraží. Vstupné do ZOO je 14 EUR.

Skanzen Seurasaari
Skanzen na ostrově Seurasaari asi 4 km od centra města. Dojedeme zde busem č.24, zastávka „Seurassari“, kde najdeme mimo jiné tradiční domy z různých částí Finska. Vstupné do skanzenu 9 EUR.

Ateneum Art Museum
Kaivokatu 2. Největší finské muzeum umění s díly van Gogha, Chagalla a mnoha finských umělců. Najdeme ho naproti hlavního vlakového nádraží. Vstupné 13 EUR. http://ateneum.fi

Národní muzeum (Kansallismuseo)
Mannerheimintie 34. Národní muzeum představuje zejména historii Finska od prehistorických dob po současnost. Muzeum se nachází ve čtvrti Töölö nedaleko od hl. vlakového nádraží. Zastávka tramvaje „Kansallismuseo“ Vstupné je 10 EUR, volný vstup každý pátek od 16 do 18 hodin a 12. května a 18. června.Booking.com