Doprava

Doprava do Helsinek

Letiště

Helsinki-Vantaa International Airport (HEL)
Toto letiště najdeme u města Vantaa asi 18 km severně od centra Helsinek. Do centra Helsinek, se dostaneme regionálními autobusy č.615/v noci 620N (za cca 40 minut a za 5,50 EUR) Jízdní řády autobusů na http://www.reittiopas.fi/en/ nebo busy Finnair City Bus (za 6,50 EUR) www.pohjolanliikenne.fi. Zastávky těchto busů jsou před oběma terminály. Další možností je cesta vlakem, letiště je spojeno linkami I a P s hlavním vlakovým nádražím, cesta trvá cca 30 minut a stojí 5,5 EUR, jízdenky lze koupit v automatu na nástupišti. Web letiště: http://www.finavia.fi/en/helsinki-airport/

Přístavy

Eteläsatama („Jižní přístav“) má tři terminály a to Olympia Terminal (Olympiaranta 1), Makasiini Terminal (Eteläranta 7) od obou se dostaneme do centra tramvajemi 1A a 3T a Katajanokka Terminal (Katajanokanlaituri 8) kde je konečná zastávka tramvaje 4T („Katajanokan Terminal“).
Länsisatama („Západní přístav“ Hietasaarenkuja 8). Do centra města jezdí tramvaj č.9.
Vuosaaren satama („Přístav Vuosaari“) Hansa Terminal (Provianttikatu 5) busem 90A nebo 78 na stanici metra „Vuosaari“.
Web helsinkých přístavů: http://www.portofhelsinki.fi/

Vlak

Hlavní vlakové nádraží (Helsingin Rautatieasema) leží poblíž centra Helsinek, asi 500 metrů severozápadně od Senátního náměstí (Senaatintori). Je zde stanice metra „Rautatientori“.

Bus

Hlavní autobusové nádraží (Linja-autoasema) najdeme v Kampin Keskus poblíž stanice metra „Kamppi“.

Doprava ve městě

Dopravu v Helsinkách provozuje společnost HSL. V Helsinkách je metro se 17 stanicemi. V centru města jezdí hlavně tramvaje, zbytek města obsluhují autobusy. Mezi nejčastěji používané jízdenky patří: „Tramvajová jízdenka“ (raitiovaunulippu), která stojí 2,50 EUR, platí hodinu a jen v tramvajích a nekoupíte ji u řidiče. „Jednoduchá jízdenka“ (kertalippu), ta stojí 2,70 EUR nebo 3,20 EUR u řidiče, platí hodinu a na všechny druhy dopravy. „Denní jízdenka HSL“ stojí 8 EUR a dvouhodinová 4,30 EUR. Městská doprava je zahrnuta i v ceně Helsinki Card. Pro placení si lze pořídit smartkartu (Travel Card, matkakortti) za poplatek 5 EUR, při jejím použití dostáváte slevu.
Jízdní řády najdete na http://www.reittiopas.fi/en/Booking.com